Bodum łączy kawę i herbatę

Bodum

Napoje zaparzane na gorąco, do której w głównej mierze zalicza się kawę i herbatę, są jednymi z najpopularniejszych napojów na świecie. Jednakże, mimo wieków, jakie upłynęły od sprowadzenia ziaren kawy i liści herbaty do Europy, większość ludzi wciąż nie wie, w jaki sposób prawidłowo przygotowywać kawę lub herbatę. Aby to zmienić potrzeba jednak o wiele większej świadomości konsumentów, a także sięgania po odpowiednie wyposażenie, stworzone z myślą o zaparzaniu.

Dwa napoje – dwie drogi do ideału

Zarówno kawa jak i herbata przygotowywane są w podobny sposób, czyli poprzez zalanie wrzątkiem. Na tym jednak nie kończą się podobieństwa pomiędzy obydwoma napojami. Również same urządzenia służące do tego celu, określane potocznym mianem zaparzarek, przybierają podobną formę, choć samo zaparzanie zachodzi nieco inaczej.

Nie da się jednak oszukać pewnej kwestii – nawet najlepsze gotowe napoje, nie zastąpią kawy i herbaty przygotowywanej w tradycyjnej, nieco leniwie działającej, zaparzarce. Po prostu działanie wysokiej temperatury, w sposób, w jaki dokonuje się to w tym urządzeniu, pozwala na wydobycie najpełniejszego i najbardziej intensywnego smaku, nieporównywalnego z kawą liofilizowaną i herbatą ekspresową.

Duńskie, znaczy Bodum

Wiedzą o tym producenci akcesoriów do kawy i herbaty. Wie o tym także duńska marka Bodum, słynąca z produkcji urządzeń do przygotowywania obydwu napojów. Dostarczanie na stół najwyżej jakości kawy i herbaty to idea tej marki. Bodum słynie z produkcji zaparzarek, jednakże w asortymencie producenta znajdują się także kubki i szklanki, spieniacze do mleka, mielona kawa, a także drobne akcesoria kuchenne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*