Kawiarka na indukcję – czy płyta indukcyjna pozwoli na zrobienie kawy?

Kawiarka na indukcję – czy płyta indukcyjna pozwoli na zrobienie kawy?

Kawa jest jednym z najchętniej pitych napojów na świecie i w Polsce. Kawę pijemy jako pierwszy napój codziennie rano, przy kawie odbywamy wiele spotykań z przyjaciółmi.

Sposoby parzenia kawy – jaka kawiarka na indukcję?

Sposobów, w jaki możemy przygotować napar z kawy, jest bardzo wiele. Jednym z najbardziej popularnych jest przygotowanie kawy przy pomocy kawiarki. Za to, że kawiarka gości niemalże w każdym domu na świecie możemy podziękować Alfonso Bialettiemu, który wynalazł to wspaniałe urządzenie. Bialetti to włoski inżynier, którego główną specjalnością była obróbka aluminium. W 1919 roku zrezygnował z pracy w fabryce oraz rozpoczął samodzielną działalność swojej firmy w Crusinallo pod Piemontem.

Nietypowe inspiracje – kawiarka Bialetti indukcja

Inspiracją powstania pierwszej kawiarki Bialetti była… pralka. Zasada jej działania zainspirowała Bialettiego do stworzenia pierwszej kawiarki. Do dzisiaj w wielu domach kawiarka jest „Bialetką”, to wszystko po to, by uhonorować jej wynalazcę. Duży sukces działalności firmy miał miejsce dopiero za czasów objęcia działalności przez syna Alsfonso, Renato. To on wprowadził kilka zmian w konstrukcji urządzenia, na taką formę, jaką możemy spotkać, aż do dzisiaj. Renato, zainwestował także ogromne nakłady w reklamę. Musimy mieć na uwadze, że w tamtych czasach picie prawdziwego, smacznego espresso odbywało się w ekskluzywnych i drogich restauracjach, a stać było na nie niewielu. Dlatego wprowadzenie takiego urządzenia do niemalże każdego domu możemy nazwać swego rodzaju rewolucją w świecie kawy. Obecnie firma przedsiębiorczych Włochów ma na koncie już ponad 330 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Kawiarka płyta indukcyjna

Przyrządzanie kawy w kawiarkach początkowo odbywało się na kuchniach kaflowych, z czasem przeniesiono je na kuchenki gazowe, z którymi większość z nas kojarzy proces parzenia kawy w kawiarkach. Jednak trend obecnych czasów jednoznacznie wskazuje na gwałtowne zwiększenie ilości kuchenek indukcyjnych w domach na całym świecie. Dlatego produkcję kawiarek należało dostosować do tego zapotrzebowania i obecnie na dużą skalę produkowane są kawiarki na indukcję. Przeznaczone do tego typu kuchenek są najczęściej kawiarki wykonane ze stali nierdzewnej, rzadziej te z aluminium. Kawiarki ze stali nierdzewnej wykazują się znacznie większą odpornością niż modele aluminiowe. Do tego łatwiej je wyczyścić, pomocny w tym zakresie jest nowy kształt, jaki mają modele wykonane ze stali nierdzewnej – jest on okrągły nie sześciokątny, przez co łatwiej zachować je w czystości.

Kawiarka Bialetti indukcja

Nowoczesne kuchnie potrzebują takiego rozwiązania, jakim jest kawiarka na indukcję. Smak kawy, która powstała w kawiarce dorównuje tym, które są parzone w bardzo drogich ekspresach przemysłowych, do tego są od nich wielokrotnie tańsze. Są to główne powody, przez które kawiarki skradły miliony serc na całym świecie. Obecnie posiadacze płyt indukcyjnych nie muszą już rezygnować ze swojego ulubionego napoju, przygotowanego przy pomocy kawiarki.

Kawiarka indukcja

Przygotowanie naparu z kawy na płycie indukcyjnej jest naprawdę szybkie- cały proces trwa znacznie krócej niż w przypadku kuchenek gazowych, czy elektrycznych. W tym zakresie sprawdzają się najbardziej popularne modele kawiarek na indukcję wykonane ze stali nierdzewnej, jak i te wykonane z aluminium. W przypadku wszystkich kawiarek także i tych przeznaczonych na płytę indukcyjną musimy zawsze pamiętać, że czyszczenie kawiarki jest integralną częścią procesu parzenia. I musimy o tym pamiętać przy każdym użyciu kawiarki na indukcję. Ważną informacją, jest także to, że kawiarka, zanim ją wyczyścimy, musi ostygnąć- idealnie jest, kiedy urządzenie osiągnie przed myciem temperaturę pokojową.

Nowoczesne kuchnie wymagają nowoczesnych rozwiązań, do takich zaliczamy kawiarkę Bialetti na indukcję. To niepozorne niewielkie urządzenie pozwala nam się cieszyć naparem prawdziwej włoskiej kawy we własnej kuchni i to w ciągu zaledwie kilku minut. Na szczęście nic już nie stoi na przeszkodzie, żeby posiadacze kuchenek indukcyjnych byli zmuszeni z tego rytuału rezygnować.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*